kochajzycie.pl Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Download  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Adalbertus
Pią Kwi 06, 2007 09:13
Rok 2006: lepiej, ale nadal źle!
Autor Wiadomość
Renata 

Wysłany: Pon Sty 08, 2007 17:13   Rok 2006: lepiej, ale nadal źle!

Cześć,

Najmniejsza od wielu lat ilość ofiar na drogach to efekt... no właśnie... jakieś sugestie?
Czy pozytywną tendencję odczuwacie też na co dzień na drogach - lepsza nawierzchnia, mniej brawury, lepiej widoczni piesi?
Jak Waszym zdaniem powinny ułożyć się plany BRD?

Magda 

Wysłany: Wto Sty 09, 2007 22:47   

Dla mnie pozytywna tendencja odczuwalna na co dzień to coraz lepsze drogi w Warszawie. Przez ostatni rok wyremontowano naprawdę dużo dróg ! No i coraz częściej można spotkać rowerzystów ze światłami i w odblaskowych kamizelkach. Raz nawet widziałam jak jeden tatuś z dzieckiem ( na rowerach i w kaskach ) zatrzymali się przed przejściem dla pieszych i przeprowadzili swoje maszyny po pasach :-) To wszytko też dotyczy Warszawy.

Adalbertus 

Wysłany: Sob Sty 13, 2007 20:27   

Sądzę, że największą rolę odegrać mogły właśnie wszelkie kampanie społeczne prowadzone w ostatnim roku. Zarówno te na temat przejazdów kolejowych, zapinania pasów oraz ograniczonego zaufania do innych, a także do siebie.
Niektórzy mogą myśleć, że taki a nie inny bilans statystyczny podsumowujący cały rok jest rezultatem przypadku, ale ja uważam jednak, że wszelkie kampanie i inicjatywy, choćby najdrobniejsze, mogą relatywnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ogółu poprzez informowanie, a więc poszerzenie świadomości każdego z nas.
A przecież czasem dla poprawy bezpieczeństwa wystarczy zwykła ludzka życzliwość.

Oxan 
The Chief

Wysłany: Nie Sty 28, 2007 21:03   

Wydaje mi się, że kierowcy coraz lepiej panują nad emocjami, ale z drugiej strony drogi są coraz bardziej zatłoczone, więc ostateczny efekt znikomy. Potrzeba lepszych wylotówek, więcej ekspresówek i autostrad!

A jeśli chodzi o program BRD, to polecam sekcję Road safety management tutaj.

Odpowiedz do tematu