kochajzycie.pl Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Download  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Adalbertus
Sro Lut 21, 2007 12:09
Szkoły doskonalenia jazdy.

Co sądzisz o szkołach doskonalenia jazdy?
korzystałem/am, są SUPER!!!
25%
 25%  [ 2 ]
korzystałem/am, są do BANI!!!
0%
 0%  [ 0 ]
chętnie, ale nie za te pieniądze...
12%
 12%  [ 1 ]
bardzo chętnie!
62%
 62%  [ 5 ]
po co to komu?!!
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
PeGaS 

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 14:13   Szkoły doskonalenia jazdy.

Co sądzicie o ofertach tego typu? Ktoś korzystał? Możecie kogoś polecić? Uważacie, że kursy są przydatne? Chcielibyście pobrać kilka lekcji u doświadczonych instruktorów? A może wręcz przeciwnie. Twierdzicie, że to strata czasu i, niemałych przecież pieniędzy...

Pomysł takich "lekcji" chodzi za mną już jakiś czas. "Trenowanie" manewrów samemu lub ze znajomymi to jedno, nie mniej jednak miło byłoby podszkolić się pod okiem kogoś kto ma naprawdę duże pojęcie o prowadzeniu autem i mógłby przekazać kilka cennych wskazówek, nauczyć pewnych odruchów. Zdecydowanie odstraszają mnie jednak ceny... ale zawsze można zrobić sobie prezent :twisted:

A może uda Nam się kiedyś zebrać ekipę kochajzycie.pl i zafundować sobie jakiś track day :mrgreen:

Tutaj macie kilka przydatnych linków poglądowych:

Popularny w kręgach okołomotoryzacyjnych "Wróbel"
Rajdowa Szkoła Piotra Wróblewskiego

Szkoła jazdy Subaru

Evolution
Ostatnio zmieniony przez PeGaS Nie Paź 01, 2006 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

Oxan 
The Chief

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 19:36   

Korzystałem. I mimo, że pierwszy raz poszedłem do profesjonalisty po ładnych paru tysiącach kilometrów treningów we własnym zakresie (wspartych wiedzą teoretyczną z książki Szybkość Bezpieczna i innych publikakcji fachowych, a także wiedzą i radami bardziej doświadczonych ode mnie kierowców), bardzo dużo się nauczyłem. Przede wszystkim skutecznego operowania kierownicą, rozpoznawania typów zakrętów lub ich sekcji, dobierania do nich techniki kręcenia kierownicą, hamowania. Nie będę tu się rozpisywał, bo na takim szkoleniu liczy się praktyka. Wziąłem kilka lekcji (po 100 zł/h), ale bardzo dużo mi to dało. Zapadło mi tyle w pamięć, że niektóre elementy szlifowałem jeszcze miesiącami (już samemu). Naprawdę się opłaca. Jednak nie oszukujmy się - Hołek, Sołowow, Czopik, Bębenek, Kuchar i tego pokroju kierowcy - oni nie są 2 czy 5 razy lepsi technicznie od przeciętnego polskiego kierowcy. Czasami wydaje mi się, że z 800. To są kosmici w porównaniu z przeciętnym Kowalskim bym powiedział :wink:
A wynika to pewnie głównie z ich pracy wkładanej w tę technikę i doświadczenia. Starają się. Przeciętny kierowca trochę się na początku nauczy, a po osiągnięciu statusu "jestem królem szos", który w Polsce "zdobywa" się bardzo szybko, nauka przyjmuje formę bierną.

Tak więc 10 minut jazdy po technicznej partii i dobry instruktor jest w stanie cywilnemu kierowcy wskazać kilkadziesiąt błędów, uargumentować opinię i powiedzieć jak dążyć do wyeliminowania złych nawyków oraz nabrania dobrych.

Oczywiście koloryzuję, ale zapewniam, że jestem bardzo zadowolny z lekcji z profesjonalnym instruktorem. Najlepsze jest to, że wiele rzeczy mogłem potem szlifować sam.

Dla wielu sedno sprawy - cena. Myślę, że na początek 1-2 godziny wystarczą. Wielu ludzi przekonuje się już po kilku minutach, że warto. Ale wcale nie trzeba utopić fortuny - bo dwie godzinki, to potem kilkanaście albo więcej godzin samokształcenia.

Nie wiem jaki jest poziom różnych szkół. Ja trafiłem chyba na niezłą. A nie powiem jaką, bo nie chcę reklamować :wink:

PeGaS 

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 20:34   

Nie reklamować tylko polecić :cool:
Zawsze lepiej udać się do sprawdzonych niż kupować kota w worku :roll:

BTW: Rozumiem, że jazda prowadzona jest swoim autem?
Ostatnio zmieniony przez PeGaS Nie Paź 01, 2006 20:36, w całości zmieniany 1 raz  

Oxan 
The Chief

Wysłany: Nie Paź 01, 2006 22:18   

No dobra :cool: , ja jeździłem w Rajdowej Szkole Piotra Wróblewskiego. Autem prywatnym. Nie pamiętam czy Pan Piotr udostępnia też swoje samochody. Na początku się bałem jak to będzie z oponami i zawieszeniem, ale szybko się okazało, że skuteczna edukacja to wcale nie bezmyślne katowanie samochodu. W zasadzie na początku uczyłem się łagodnie skręcać, nie "płużąc". Jak już się to opanuje, można ćwiczyć różne elementy bez zbytniego uszczerbku na sprzęcie.

Vlaad 

Wysłany: Pią Lut 23, 2007 09:14   

Ja dorzucę coś dla motocyklistów, ponieważ do niedawna nie było żadnej możliwości doskonalenia techniki jazdy na motocyklu.
Szkoła Piotrka Gadaja i Tomka Kulika: http://www.pro-motor.pl/

siara 

Wysłany: Wto Gru 18, 2007 16:30   

Witam!
A woj.śląskim może ktos jakieś szkoły polecić? Wiem o dwóch: w Katowicach i Zabrzu. Ale warto by porównać jeszcze inne jeśli są!

Oxan 
The Chief

Wysłany: Pią Gru 21, 2007 08:09   

Witam nowego Forumowicza :)
Podaj namiary na tę w Zabrzu.
Bo w Gliwicach i Zabrzu działa to
www.abj.gliwice.pl
ale sekcję doszkalania realizują chyba w Gliwicach, więc może Ty znasz inną?

siara 

Wysłany: Pią Gru 21, 2007 16:40   

Oxan napisał/a:
Witam nowego Forumowicza :)
Podaj namiary na tę w Zabrzu.
Bo w Gliwicach i Zabrzu działa to
www.abj.gliwice.pl
ale sekcję doszkalania realizują chyba w Gliwicach, więc może Ty znasz inną?

Tak, to o tej szkole pisałem... Nie wiem skąd mi to Zabrze przyszło do głowy

I jeszcze jedno pytanie. Koszty wszędzie oscyluja w granicach 250/350 za kurs czy można coś tańszego znależć?

Wojtek 

Wysłany: Wto Mar 11, 2008 19:33   

siara napisał/a:

www.abj.gliwice.pl

A ktoś może był właśnie w tej szkole? Jakie wrażenia?

Oxan 
The Chief

Wysłany: Nie Gru 23, 2007 10:10   

Czegoś dużo tańszego raczej nie znajdziesz.

Wojtek 

Wysłany: Pią Sty 25, 2008 22:10   

Ja byłem na kilku szkoleniach w SJS w Krakowie. Pierwszy stopień można polecić, natomiast ostatnio na szkoleniu II stopnia było trochę za dużo gadania, a za mało jeżdżenia i nie byłem do końca zadowolony.

Jeśli kogoś interesują umiejętności czysto sportowe, polecam http://www.alsds.eu/ Andrzeja Lenczowskiego. Nie byłem tam, ale byłem u P. Andrzeja na II stopniu SJS, kiedy jeszcze tam pracował - i było świetnie. Jest nie tylko doskonałym kierowcą, ale też sympatycznym gościem, który potrafi przekazywać wiedzę.

Ceny w większości szkół oscylują w okolicach 400-450 zł/godz.

Ostatnio byłem też na szkoleniu z tzw. jazdy defensywnej w ECSK: http://www.superkierowca....=O%20NAS&id=10. Na pewno to jest wartościowe, ale wypowiem się ostatecznie, kiedy skończę szkolenie (na razie jestem na etapie samodzielnych ćwiczeń, po których mam się zgłosić na kolejne jazdy z instruktorem). Cena: 70 zł/h.

Oxan 
The Chief

Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 07:47   

:arrow: A tu przykład na to, że warto czasem nad sobą popracować, żeby uchronić tyłek.

Wojtek 

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 18:49   

...no ładnie sobie poradził.

Odpowiedz do tematu