kochajzycie.pl Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Download  • 
Znalezionych wyników: 9
kochajzycie.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Warszawskie przyspieszenie
RysiekK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 31399

PostForum: Przepisy   Wysłany: Pon Cze 04, 2007 17:59   Temat: Warszawskie przyspieszenie
Oxan napisał/a:
Oczywiście powinno się "dać szansę" autom miejskim typu Ligier. Jednak, mimo tego że Warszawa to relatywnie bogate miasto, gdzie spotkać możemy sporo "trzecich aut w rodzinie" (Smarty i takie tam) - większość pojazdów jest uniwersalna.

Uniwersalnych pojazdów jeszcze nie ma (choć ich zbudowanie jest prawie możliwe ). . Należy usunąć kilka sztucznych przeszkód w posiadaniu dodatkowego auta jak przymusowe OC i za wysokie podatki ( auta oszczędne powinny być uprzywilejowane podatkowo- reszta wręcz przeciwnie ) . Zwracam również uwagę na fakt że od kilkunastu lat wśród grupy użytkowników następuje cokilkuletnia wymiana modelu na kolejny model konwencjonalny, więc z tym "nie staniem na zakupu" jest różnie. Poza tym w wiekszosci wypadków posiadanie prywatnego autka miejskiego nie byłoby konieczne gdyż problem załatwiłyby taksówki (warunek- całkowita liberalizacja transportu ). Bezwładność jaką cechuje się taka charakterystyka jak struktura zbioru używanych pojazdów (a ogólnie: cały model transportu ) jest argumentem za jak najszybszym jej stymulowaniem we WŁAŚCIWYM kierunku.

Oxan napisał/a:
Trasa Siekierkowska pełni jednak w tej chwili praktycznie rolę obwodnicy prawie 3 milionowej aglomeracji. Na jakiś kompromis trzeba pójść. I tutaj jestem za 80'ką.

Tym kompromisem byłaby możliwość koegzystencji w okresie przejściowym na pewnych trasach aut miejskich i pozamiejskich. Przejezdnym nie stanie się wielka krzywda gdy przejeżdżajac przez jakiś obszar będą musieli zwolnić, zwłaszcza gdy zapewni się płynność tego przejazdu.
Oxan napisał/a:
Z drugiej strony tych małych autek też niewiele

Jeszcze. Wynika to m.in. z małej aktywności marketingowej ich wytwórców jak Ligier, a z drugiej strony cech technicznych tych pojazdów.
Oxan napisał/a:
więc trzeba w którąś stronę pójść. Może najpierw wybudować jako-taką obwodnicę Warszawy, a następnie dostosowywać ciągi komunikacyjne do takich bolidów:

W którą stronę-chyba z powyższego wynika, a na opóźnianie koniecznych zmian nie ma czasu jeżeli poważnie myśli się o odmianie oblicza motoryzacji - tej motoryzacji, co koniecznością cywilizacyjną jest.
  Temat: Warszawskie przyspieszenie
RysiekK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 31399

PostForum: Przepisy   Wysłany: Sob Cze 02, 2007 14:28   Temat: Warszawskie przyspieszenie
Oxan napisał/a:

Od dawna na to czekałem.

Mam nadzieję że w tych słowach ironia była, ale jeżeli nie spróbuję wytłumaczyć prościej czemu limitów podnosić nie należy.
Cechą aut miejskich powinna być lekkość oraz napędy zoptymalizowane do zakresu prędkości do 50km/h. Jeżeli nie będzie możliwości poruszania się po całym mieście takimi pojazdami w warunkach im niezagrażającym ( zderzenia z tym co aktualnie jeździ po ulicach i to przy prędkościach > 50 km/h ) i w dodatku bedzie się wymuszać rozwijanie znacznych prędkości to nie będzie właściwej motywacji dla klientów do używania i produkcji takich aut.
Podnoszenie zatem prędkości na niektórych odcinkach byłoby owszem celowe o ile będą istniały równoległe trasy o odpowiedniej przepustowości obsługujące ruch uspokojony (co jest w najbliższych latach praktycznie niemożliwe )
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Czw Maj 24, 2007 18:31   Temat: Ruszanie na zielonym
Zawsze należy dążyc do rozwiązania najwygodniejszego. Nie rozumiem na czym polega wyższosć symbolu literowego nad "klepsydrą"

Adalbertus napisał/a:

Standardowy, taki sam jak w ramach patrzenia na normalny sygnalizator, znaki, przechodniów etc..

.. analogia słuszna i zwróć uwagę, że wiekszość sygnalizatorów wyświetla kolorowe kółka lub rysunki zamiast napisów "walk""dont walk" czy tez "jedź","nie jedź". Napis , czy cyfra nie mówi nic zanim mózg jej nie "obrobi".

Adalbertus napisał/a:

Z bardzo dużej odległości zapewne nie widziałbym ani poziomu "próbówki" (jak mam to w skrócie nazywać?) ani dokładnej wyświetlanej liczby.


granica (nie)użyteczności informacji jest dalej położona w przypadku kolumienki lampek. Jezeli Ci się chce przeprowadź eksperyment i wyświetl na ekranie cyferkowy wyświetlaczyk a obok wskaznik "klepsydrowy" (przy ich zbliżonej powierzchni ), oddal się na odległość przy której cyfry nie są już (łatwo) czytelne i sam oceń czy wówczas "klepsydra" nie jest lepsza


Adalbertus napisał/a:

Jak wyżej. I tu i tam muszę popatrzeć w dodatkowe miejsce. Tzn. - mogę.


Czyżby? W przypadku cyferek rzeczywiście. W przypadku "klepsydry"- sam sprawdź patrząc obok.

Mam świadomość, że to na razie wstępne rozważania, ale doświadczenia z innych dziedzin n.p. zegarki chyba o czymś mówią ?
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Sro Maj 23, 2007 18:40   Temat: Ruszanie na zielonym
o jakieś uzasadnienie poproszę, i by uwzgledniało ono: stopień zaangażowania intelektu do interepretacji informacji, czytelność zwłaszcza z b. dużej odległości i konieczność przenoszenia punktu skupienia wzroku na wyświetlacz.
  Temat: Warszawskie przyspieszenie
RysiekK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 31399

PostForum: Przepisy   Wysłany: Wto Lut 20, 2007 16:41   Temat: Do jakiego modelu transportu dążymy ?
Na pytanie o stan docelowy (liczba pojazdów, ich rodzaj, prędkości, płynność, bezpieczenstwo ) trzeba sobie odpowiedzieć ZANIM się odpowie na pytanie "czy podnosić limity prędkości ?". Spróbowałem o tym napisać co nieco na forum Zielonego Mazowsza. W skrócie : w miastach powinny jeździć auta miejskie (gdy już powstaną) i rowery,a do tego trzeba im stworzyć odpowiednie warunki, przy okazji utrudniając używanie pojazdów nieodpowiednich. Jeżeli się z tezą zgadzicie to drogą dedukcji automatycznie otrzymacie odpowiedź w temacie limitów prędkosci.
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Wto Lut 20, 2007 16:13   Temat: a jak to dokładnie wygladało ?
Zasadniczym warunkiem skuteczności jest czytelnosć i intuicyjna łatwość interpratacji (cyfrowe wg mnie "odpadają" ). Słyszałem o kilku rozwiazaniach wyświetlacza informacji o czasie, ale podejrzewam że niewygoda ( i zbyt tanie paliwo rzecz jasna ) jest główną przyczyną ich niedostatecznej skuteczności ( w sensie upłynnienia ruchu i zmiany rodzaju używanych pojazdów).
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 18:52   Temat: Witam
i pozdrawiam wszystkich świadomych i myślących
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Sro Sty 24, 2007 18:51   Temat: Ruszanie na zielonym
Adalbertus napisał/a:

"podejrzewam, że jednym z czynników dla którego pomysł ten do tej pory nie uzyskał w zasadzie żadnego poparcia ( a artykuł na interii jest z wakacji 2005) jest prawdopodobny mały wpływ tych dodatkowych sygnalizatorów na poprawę płynnoœci ruchu."


Rzeczywisty wpływ można zweryfikować doświadczalnie, koniecznie po akcji edukacyjnej i poczynieniu ułatwień o których w artykule (zwłaszcza bezwzględne karanie tych co zajeżdżają drogę tym bystrzejszym co w porę zwalniają )
Przyczyną dotychczasowej bezczynności jest brak motywacji do poprawy sytuacji.


Adalbertus napisał/a:
wštpię czy jadšc z większš prędkoœciš dostrzegłbym "poziom" paska sygnalizatora"


To tylko kwestišąwielkości wyświetlacza jest. Na odcinkach szybkiego ruchu powinny być większe celem z daleka zobaczenia. Poniesienie większego kosztu takiego wskaźnika jest uzasadnione większymi oszczędnościami osišganymi na takich odcinkach. Postulowałem, by tam właśnie prowadzić programy pilotażowe, również z powodu minimalizacji ewentualnych efektów ubocznych ( blokowanie blisko położonego skrzyżowania poprzedzajšcego przy braku zielonej fali ).


Adalbertus napisał/a:
"Czy oprócz pomysłu na papierze projekt ten przechodził jakieœ symulacje urzšdzenia w ruchu miejskim ?!


Oczywiście że nie ! i wiadomo z jakiej przyczyny:
Przyczyną jest brak motywacji do poprawy sytuacji.

Adalbertus napisał/a:
"I jeszcze tak z ciekawoœci... opatentowany ?! "


okazał się niepatentowalny z powodu istnienia innych rozwiązań z lampkami, choć znacznie mniej wygodnych.
  Temat: Ruszanie na zielonym
RysiekK

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 74440

PostForum: Forum ogólne   Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:26   Temat: rozwiązaniem informacja o czasie
Rozwiązaniem problemu niepłynności ruchu i wiążącej się z nim niskiej przepustowości miejsc osygnalizowanych jest podawanie kierowcom informacji o czasie pozostałym do zmiany koloru. Proponuję zastosowanie urządzenia odliczającego, którego opis jak i innych możliwości wiażących sie z upłynnieniem ruchu na stronie http://motoryzacja.interi...liwo_%21,661306
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by Falcone
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15